проект

Зміни до Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства
затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 3 серпня 1993 р. N 72
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 вересня 1993 р. № 141

1. Пункт 1 викласти в такій редакції:

„Комісія з питань охорони праці підприємства (далі - Комісія) може створюватися на підприємстві з метою забезпечення пропорційної участі працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища за рішенням загальних зборів (конференції) трудового колективу відповідно до статті 16 Закону України „Про охорону праці”.

2. Пункт 2 вилучити.

3. В абзаці першому пункту 3 слова “трудовим колективом на загальних зборах (конференції) за поданням власника, органу самоврядування трудового колективу та профспілкового комітету (комітетів)” замінити словами “загальними зборами (конференцією) трудового колективу за поданням профспілкового комітету (комітетів), а за його відсутності – іншим уповноваженим на представництво органом”.

4. В пункті 4:

абзац другий після слова “ включаються” доповнити словами “уповноважені ним особи”;
абзаці третьому слова „уповноважені трудового колективу з питань охорони праці, представники профспілки” замінити словами „представники профспілки (профспілок) або уповноважені найманими працівниками особи з питань охорони праці за відсутності профспілки на підприємстві”.

5. У пункті 5 слова „про працю, міжгалузевими і галузевими нормативними актами з охорони праці, а також Положенням про комісію з охорони праці на підприємстві” замінити словами „про охорону праці та цим Типовим положенням”.

6. В пункті 7:

в абзаці четвертому вилучити слова “кожного працівника”;

в абзаці п’ятому слова “окремих питань з охорони праці та використання коштів фонду охорони праці підприємства” замінити словами “(угоди) комплексних заходів щодо усунення впливу на працівників небезпечних і шкідливих виробничих факторів або приведення їх рівнів на робочих місцях до вимог нормативно-правових актів з охорони праці, визначення обсягів їх фінансування ”;

Доповнити пункт новим абзацом такого змісту:

“захист прав та інтересів потерпілих працівників під час розгляду питань щодо призначення їм страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань”.

7. У пункті 8:

в абзаці другому слова “власника або уповноваженого ним органу, органу самоврядування трудового, профспілкового комітету (комітетів) замінити словами “роботодавця, уповноваженої найманими працівниками особи з питань охорони праці, профспілкового комітету або іншого уповноваженого на представництво органу”;
в абзаці третьому слова “інспекторів державного нагляду за охороною праці” замінити словами “страхових (головних страхових) експертів з охорони праці органів виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань України”;
абзац шостий після слів “станом використання санітарно-побутових приміщень” доповнити словами “і пристроїв”;
в абзаці сьомому слова „колективних договорів” та слова „будь-яким матеріалом” замінити відповідно словами „колективного договору” та „будь-якими матеріалами”;
абзац п’ятий, дев’ятий, десятий, одинадцятий вилучити.

8. В пункті 9:

в абзаці третьому слово „рекомендується” замінити словом „допускається”;
абзац четвертий вилучити.

9. В пункті 11 слова “на квартал, півріччя чи рік” замінити словами “на певний період (квартал, півріччя, рік)”.

10. В пункті 13 слова “від кожної сторони більшість її членів” замінити словами “не менше половини її членів від кожної сторони”.

11. Пункт 14 після слова “відповідь” доповнити словами “протягом 5 днів з дня одержання зазначеного рішення”.

12. В абзаці другому пункту 15 слово „признання” замінити словом „визнання”.

13. Пункт 16 вилучити.

14. В тексті Типового положення слово „власник” у всіх відмінках замінити словом „роботодавець” у відповідних відмінках;


Аналіз регуляторного впливу
Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства

Проект змін до „Типового положення про комісію з питань охорони праці підприємства” розроблено Державним комітетом з нагляду за охороною праці відповідно до Прикінцевих положень Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про охорону праці” та на виконання доручення Прем’єр - міністра України від 14.01.2003 до № 16939/45.

1. Визначення проблеми, яку буде розв’язано шляхом державного регулювання.

Типове положення про комісію з питань охорони праці підприємства, затверджене наказом Держнаглядохоронпраці від 03.08.93 № 72 та зареєстроване Міністерством юстиції України 30.09.93 за № 141 (далі –Типове положення), вимагає приведення до вимог нової редакції Закону України „Про охорону праці”, прийнятої Верховною Радою України 21.11.2002.

2. Цілі державного регулювання.

Метою державного регулювання є приведення у відповідність до вимог Закону України „Про охорону праці” порядку створення та організації роботи комісій з питань охорони праці на підприємстві, які б забезпечили пропорційну участь найманих працівників у вирішенні будь-яких питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

3. Способи досягнення цілей.

Для приведення у відповідність до законодавства у Типове положення внесені відповідні зміни.

4. Механізм для розв’язання проблеми та відповідні заходи.

З метою розв’язання проблеми внесено відповідні зміни до Типового положення.

5. Обґрунтування можливості досягнення цілей.

Досягнення цілей можливе шляхом створення відповідних комісій, які забезпечують вирішення конкретних питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища та реалізації державної політики щодо забезпечення конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.

6. Очікувані результати прийнятого регуляторного акта.

Впровадження змін до Типового положення дозволить удосконалити порядок створення та організації роботи комісій з питань охорони праці з метою здійснення правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям в процесі праці. Відповідно до цього Типового положення визначаються основні завдання і функції, права і обов’язки членів комісії.

7. Обґрунтування запропонованого строку дії регуляторного акта.

Відповідно до статті 28 Закону України „Про охорону праці” Типове положення переглядається в установленому порядку раз на 10 років.

8. Показники результативності акта.

Прийняття цього акта забезпечить передумови для підвищення ефективності діяльності комісій з питань охорони праці щодо захисту законних прав та інтересів працівників у сфері охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань, зменшення витрат на відшкодування шкоди потерпілим на виробництві, посилення соціального захисту найманих працівників.

9. Заходи, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності акта.

Передбачається здійснення відповідного контролю за виконанням роботодавцями вимог статей 16 Закону України „Про охорону праці”. Реалізація запропонованого Типового положення про служби охорони праці не потребує додаткових витрат із Державного бюджету.

Аналіз регуляторного впливу підготовлено управлінням нормативно-правового та юридичного забезпечення Державного комітету України з нагляду за охороною праці.

 
 
При використанні матеріалів посилання на автора
або Держнаглядохоронпраці обов'язкове!
©Держнаглядохоронпраці