Прес-служба Нормативна база Роз’яснення законодавства Пошук
 
Головна сторінка
Служба
Положення
Завдання
Керівництво
Структура
Планування роботи
Колегія
Історія створення
Вакантні посади
Діяльність Служби
Наглядова діяльність
Регуляторна діяльність
Громадська рада
Консультації з громадськістю
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Запобігання проявам корупції
Міжнародна діяльність
Ринковий нагляд
Довідкова інформація
Адміністративні послуги
Методична допомога інспектору
Покажчик НПАОП (01.04.2013)
Реєстри
Звітні документи
Контактна інформація
Центральний апарат
Територіальні управління
Експертно-технічі центри
Телефонна "гаряча лінія"
Телефони довіри
Тематичні видання
 
 

Офіційне представництво Президента України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

 


Кращий працівник Держгірпрoмнагляду
Переглянути результати голосування.
 
     
 
Довідка про стан виробничого травматизму у вугільній промисловості за 5місяців 2006 року Надрукувати Надіслати ел. поштою
01.06.06

На вугільних шахтах за 5 місяців 2006 року на виробництві травмовано біля 3тис. шахтарів, з них смертельно - 69 осіб, в тому числі 12 шахтарів померли в шахтах від серцево-судинних захворювань, що склало 20,0 відсотка від усіх смертельних нещасних випадків, що сталися на підземних роботах. Смертельний травматизм зріс на 8 випадків (69 проти 61) або на 13,1%.

На шахтах, підпорядкованих Мінвуглепрому України, загинуло на 2 шахтарі більше ніж у минулому році (54 особи проти 52).

Нещасні випадки були допущені: 18 (30,0% від усіх підземних) в очисних вибоях (зростання на 9 випадків); 6 (10,0%) - у підготовчих вибоях; 36 (60%) - на протязі діючих виробок; на поверхні підприємств сталося 9 нещасних випадків.

З 25-х державних підприємств та ВАТ ріст смертельного травматизму допустили 7, знизили 6, залишились на рівні – 5, не допустили смертельних нещасних випадків - 7.

Травматизм зріс в таких державних підприємствах: ДП „Донбасантрацит” +2, „Торезантрацит” +3, “Шахтарськантрацит” +3, Львіввугілля +2, „Луганськвугілля” +1, ВАТ „Краснодонвугілля” +1, „Волиньвугілля” +1.

Зростання рівня смертельного травматизму зумовлено незадовільним станом промислової безпеки на підприємствах недержавної форми власності та на центральних збагачувальних фабриках. На заначених підриємствах сталося 18 смертельних нещасних випадків, що складає 26,1% від усіх загиблих. Серед самостійних шахт та організацій допустили ріст травматизму шахта ім. Гайового +1 (1 проти 0), „Новодзержинська” +1, „Краснолиманська” +2, ш.ім. Засядька +3, „Ремавтоматика”, „Комплекс”, Гормашвугілля”, „Горняк -95”, ПП „Торвугілля”, ТОВ „РАПТО”, ТОВ „Донпромсервіс” +1. Таким чином, на самостійних та на підприємствах з недержавною формою власності за 5 місяців поточного року смертельний рівень травматизму складає 42,0 відсотки ( 29 випадків з 69).

Ріст смертельного виробничого травматизму мав місце з таких травмуючих факторів: обрушення вугілля та порід покрівлі +4 (13 проти 9), враження електрострумом +2 (3 проти 1), інші +2 (17 проти 15, з них 12– від серцево-судинних захворювань), падіння в стволи +1 (4 проти 3), експлуатація машин і механізмів +1 (5 проти 4). На поверхні травматизм знизився на 3 випадки проти минулого року ( 9 проти 12).

На підземних роботах рівень смертельного травматизму зріс на 22 відсотки, загинуло на 11шахтарів більше, ніж у минулому році (60 проти 49).

За звітний період загинуло 11 інженерно-технічних працівників (або 16,0% від усіх загиблих), в тому числі 5 гірничих майстрів. Слід відмітити, що 7 ІТП (або 19,0%) травмовано внаслідок порушень ними Правил безпеки та технології робіт. А всього біля 54 відсотків шахтарів (37 чол.) загинуло внаслідок особистої недисциплінованості, порушень трудової і технологічної дисципліни, необережні або несанкціоновані дії виконавців робіт.

На шахтах України сталося 7 аварій з груповими нещасними випадками, при яких травмовано 19 осіб, з них 7- смертельно.

На підприємствах вугільної промисловості загинуло 2 жінки. У загиблих шахтарів залишилось сиротами 38 дітей віком до 18 років.

В травні поточного року загинуло 8 шахтарів, що склало 50% від минулого року (16 осіб).

Сталася одна аварія з груповим нещасним випадком у вибої відкотного штреку шахти „Булавинська” ДП „Орджонікідзевугілля”, де під час обрушення порід покрівлі були травмовані гірничий майстер і прохідник. Причини аварії пов’язані з порушеннями вимог паспорту кріплення.

З цієї ж причини загинули електрослюсар шахти ТОВ „Донпромсервіс”, що вело роботи на шахті ім. Абакумова, та ГРОВ ТОВ „РАПТО” на шахті ім. Космонавтів ДП „Ровенькиантрацит”.

У травні 3 гірники загинули під час експлуатації рейкового та конвеєрного підземного транспорту: ш.Центросоюз ДП „Свердловантрацит”, ш. ім. Скочинського ДП „Донецька вугільна енергетична компанія” та ТОВ „Управління гірничих робіт”

29 травня поточного року стався надзвичайний випадок, що характеризує вкрай недбале ставлення інженерно-технічних працівників вугільних підприємств до виконання вимог системи управління охороною праці та нарядної системи, які самі є особами старшого надзору шахти

Під час обстеження 10 південного конвеєрного штреку пл.Л21 на шахті „Україна” ДП „Селидіввугілля” начальником дільниці ВТБ, механіком дільниці ВТБ, помічником начальника дільниці підготовчих робіт ПР-1 загинув механік дільниці ВТБ.

Довжина зазначеної тупикової виробки складає 1100м. Провітрювання відбувалося ВМП. Вентиляційні труби знаходились тільки на довжині 620м, решта виробки не провітрювалась. Механік дільниці зайшов в ту частину виробки, що не провітрювалась, і на відмітці 1090м упав і втратив свідомість.

Проби рудникової атмосфери показали вміст кисню становив всього 2,8%.

Держпромгірнагляд запропонував Мінвуглепрому України вжити вичерпних заходів щодо кардинального посилення відомчого контролю за безпечним веденням гірничих робіт, а саме:

- зажадати від керівників державних підприємств і шахт організації виконання вимог єдиної системи управління охороною праці і нарядної системи в повному обсязі;

- організувати щозмінний контроль ведення підземних робіт керівниками та фахівцями служб державних підприємств і шахт із залученням ДГВГРС;

- призупиняти роботи, які ведуться із порушеннями встановленої технології, норм і правил безпеки праці.

- встановити наявність на шахтах довгих тупикових виробок, в яких не ведуться гірничі роботи, та вжити заходів щодо тимчасової ізоляції таких виробок згідно з розробленими проектами.

Зі свого боку Держпромгірнагляд організував перевірку окремих вугільних підприємств під керівництвом працівників центрального апарату.

Із найбільш загрозливих аварій травня - це пожежа, що сталася в останній день травня на шахті „Щегловська-Глибока” шахтоуправління „Донбас” в 2-й західній лаві пл. М3, через розрив кабелю і коротке замикання силових жил. На аварійній дільниці знаходилося в цей час 43 гірники. Були викликані підрозділи ДВГРС, але до їх приїзду аварію удалось ліквідувати силами членів допоміжної гірничорятувальної команди шахти. Люди не постраждали.

Для розслідування обставин та причин аварії створена комісія за участю фахівців теруправління по Донецькій області.

Начальник управління
Г.Суслов

< Попер.   Наст. >
 
Соціальна реклама

Кращий працівник Держгірпромнагляду 2012
Переглянуть результати конкурсу
Малюнки переможців конкурсу Охорона праці очима дітей - 2012
Переглянуть результати конкурсу
Конкурс на кращий слоган

ОГОЛОШЕНО
Всеукраїнський конкурс «Кращий слоган з охорони праці» серед студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Науково-практичний семінар

РЕКОМЕНДАЦИИ
V международной научно-технической конференции
«Промышленная безопасность и охрана труда-2012.
Проблемы. Перспективы»

Оперативна інформація


Всі новини

 HotLog

Rated by MyTOP

RSS 2.0
 

© 2010 "Держгірпромнагляд України"
При використаннi матерiалiв посилання на Держгірпромнагляд України обовязкове.